DUM

EU peníze školám

Cílem projektu je zjednodušit základním školám získávání  evropských dotací z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK). Řešení spočívá ve využívání tzv. šablon klíčových aktivit. Pomocí těchto šablon si škola podle svých potřeb sestaví projektovou žádost, na jejímž základě získá dotaci.

Podporu lze získat na rozvoj znalostí, schopností a dovedností žáků a pedagogických pracovníků ZŠ v sedmi prioritních oblastech: cizí jazyky, matematika, přírodní vědy, ICT, čtenářská a informační gramotnost, finanční gramotnost a inkluzívní vzdělávání.

V každé ze zvolených oblastí lze podpořit individualizaci výuky, vytváření nových vzdělávacích materiálů a vzdělávání pedagogických pracovníků, speciálních pedagogů či školních psychologů.

Naše škola si vybrala oblast I. - čtenářskou a informační gramotnost a oblast III. - využívání ICT.

Všechny vytvořené DUMy lze stáhnout na www.dumy.cz

Bližší informace lze získat u p. ředitelky Mgr. Maruše Žofkové.